Myllyn design markkinoilla on tarjolla muun muassa kuopiolaisen Pogostick Failuren luomuksia.
Nuorta designia Myllyssä
02.08.2012 klo 5.04 | Jarkko Kumpulainen, teksti & Samuli Härkönen, kuva
KUOPIO Perjantaina käynnistyvä Mylly Design Market tuo nuoret suunnittelijat Kuopioon. Luovien alojen keskuksessa Myllyssä järjestettävässä myyntinäyttelyssä on mukana yhteensä neljäntoista eri suunnittelijan ja yrityksen tuotoksia.
Myyjävalinnat on tehty aiemmin kesällä valtakunnallisen myyjähaun kautta. Valinnoissa on painotettu luovuutta, mielenkiintoa ja laatua. Yrittäjiltä on myös odetettu vahvaa tyyliä, ammattitaitoa ja selkää brändiä.
Mylly Design Market – Luovien alojen keskus Myllyssä pe-la 3.-4.8. klo 14-20.
Lisätietoa Mylly Design Marketin nettisivuilta.
Jätä kommentti
Huom! Kommenttisi näkyy kaikille käyttäjille vasta, kun ylläpito on hyväksynyt sen. Asiattomat, provokatiiviset ja eritoten nimimerkin takaa ja ilman virallista sähköpostiosoitetta lähetetyt viestit eivät välttämättä päädy julkaistavaksi. Reiluinta on keskustella omalla nimellä, sähköpostiosoitettasi ei julkaista vaan se jää ylläpidon tietoon.
- Timo Voipio:
Hetkinen. Yhtiöt ovat tehneet jo sopimukset, joita ne eivät voikaan tehdä ilman, että kaupunki omistaa jotain, jota se ei vielä omista ja jonka hankkimisesta ei ole olemassa edes... - Nah Ciainen:
Kun molemmat ovat kaupungin omistuksessa, voiko kaupunki asuttaa ketä tahansa Ellin kämmppin? Jos niin on, kiitän onneani, että valmistuin Joensuusta hyvän sään aikana. - Pertti Ström:
Ei kannata myydä osaketta pois, Ojalainen vaikutta lierolta.













