Areenan kautta kohti kesää ja Rokkia
06.04.2009 klo 5.44 | Pasi Huttunen, teksti & kuva
Festivaalikesän alkuun on vielä matkaa, mutta lauantaina 11.4. voi lievittää kaipuutaan Joensuu Areenalla Kohti Rokkia 09-konsertissa. Esiintymässä ovat PMMP, Ismo Alanko Teholla, Maj Karma ja Melankolics. Ovet avataan yleisölle kello 18.
Lipun voi Joensuussa ostaa levykauppa Levy-Eskoilta ja valtakunnallisesti Ilosaarirockin verkkokaupassa, Tiketissä ja Lippupalvelussa. Pääsylippu vaihdetaan rannekkeeseen Areenan ovella. Rannekkeen voi vaihtaa myös ennakkoon Kerubin Kuppilassa konserttipäivänä kello 12-17.
Konsertti on ikärajaton. Anniskelualueelle pääsyyn vaaditaan 18 vuoden ikä. Järjestäjät kehottavat ainakin paikallisia saapumaan paikalle kävellen tai pyöräillen.
Jätä kommentti
Huom! Kommenttisi näkyy kaikille käyttäjille vasta, kun ylläpito on hyväksynyt sen. Asiattomat, provokatiiviset ja eritoten nimimerkin takaa ja ilman virallista sähköpostiosoitetta lähetetyt viestit eivät välttämättä päädy julkaistavaksi. Reiluinta on keskustella omalla nimellä, sähköpostiosoitettasi ei julkaista vaan se jää ylläpidon tietoon.
- Heikki Junkkari:
Niin, eihän lääketieteen opiskelijoilla ole mielessään mikään muu kuin raha. KOTA - tietokannan mukaan lääketieteen koulutusalalla ylempää korkeakoulututkintoa... - Tomi Vainio:
Taitavat medisiinarit olla enemmän huolissaan tulevista palkoistaan kuin opetuksen tasosta. - Anonymous:
Yliopiston johto ja strateginen hallitus varmasti nukkuvat yönsä kuin pienet lapset konsanaan - vailla huolen häivää, ei murheita ‘lain.








